Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Stomatologia Dziecięca

Stomatologia Dziecięca

Stomatologia Dziecięca

Troska o zęby od dziecka

Wiemy, że zęby mleczne wymagają szczególnej troski. Są one bardzo podatne na próchnicę, która łatwo może przenieść się także na zęby stałe. Próchnica to choroba zakaźna, dlatego nie należy jej lekceważyć! Właśnie dlatego rodzice małych pacjentów muszą pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych oraz właściwej profilaktyce. Dzięki temu ich maluchy będą w stanie cieszyć się uśmiechem, który jest nie tylko piękny, ale co najważniejsze – zdrowy.

Pierwsza wizyta, z założenia powinna być wizytą adaptacyjną, podczas której dziecko zapoznaje się z gabinetem i sprzętem. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie wszelakich fobii na temat stomatologa. Tłumaczymy najmłodszym pacjentom, dlatego leczenie u stomatologa jest ważne oraz uczymy poprawnej higieny jamy ustnej. To również czas, w którym sprawdzamy stan zębów dziecka za pomocą płukanki Plaque Agent, wybarwiającej na niebiesko niedoczyszczone powierzchnie.

Aby jednak pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym nie była bezowocna, wykonamy na niej pierwszy, lecz niezwykle nieinwazyjny zabieg fluoryzacji. Fluoryzacja polega na nałożeniu specjalnego preparatu bogatego w związki fluoru, który stopniowo wzmacnia zęby. Zalety takiego rozwiązania są zróżnicowane. Fluor uodparnia szkliwo na działania wielu szkodliwych kwasów i bakterii, powodujących na przykład próchnicę. CO więcej, pozytywnie wpływa on na remineralizację szkliwa, czyli inaczej mówiąc odbudowę miejsc narażonych na powstawanie ubytków. Ostatecznie tworzy on na zębach specjalną barierę, która sprawia, że przywieranie płytki nazębnej (i co za tym idzie powstawanie kamienia nazębnego) do powierzchni szkliwa jest znacznie trudniejsze.

Kolejne wizyty to czas leczenia. By nie było ono nieprzyjemne, stosujemy znieczulenia miejscowe, a dodatkowo miejsce wkłucia znieczulamy żelem o smaku truskawkowym.

Lakowanie zębów

Dotyczy ono zębów trzonowych i przedtrzonowych. Ich bruzdy pokrywane są lakiem, którego zadaniem jest ochrona zębów przed próchnicą. Zabieg nie boli i trwa tylko kilka minut. Lakowanie powinno obejmować każdy nowy ząb.

Lakierowanie zębów

Ten bardzo przyjemny zabieg polega na pokryciu zębów małego pacjenta lakierem z wysoką zawartością fluoru, który chroni zęby przed próchnicą. Dziecko może samo wybrać smak lakieru, co jest dodatkową atrakcją.

Co więcej, dzieci w naszym gabinecie mogą obejrzeć podczas leczenia swoją ulubioną bajkę, a za dzielną postawę podczas leczenia wręczamy specjalne dyplomy.

Stomatolog w Stargardzie – Zapraszamy do wizyty!

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.