Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Protetyka

Protetyka

Protetyka

Dla kompletnego i pięknego uśmiechu

Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która pozwala na poprawę i odtworzenie właściwego układu zębów. W naszych gabinetach proponujemy uzupełnienia stałe i ruchome, które są nie tylko estetyczne, ale i maksymalnie wygodne. Korzystamy z najlepszych materiałów i nowoczesnych technik prac. Dzięki temu mamy pewność że stosowana przez nas protetyka gwarantuje odpowiednią trwałość.

Protetyka – jak może nam pomóc?

Dzięki uzupełnieniom takim jak korony i mosty cyrkonowe, porcelanowe czy pełnoceramiczne, Twój uśmiech ponownie będzie piękny, a Ty odzyskasz funkcje żucia i gryzienia, a co za tym idzie komfort życia. Zawsze proponujemy rozwiązania indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjentów. Aby było to możliwe, rozmawiamy na temat ich oczekiwań i odpowiadamy na wszelkie pytania.

Korona protetyczna, jak też sama protetyka, odtwarza część zęba, którą widzimy w jamie ustnej. Dlatego musi być zarówno trwała, jak i estetyczna. Zatem, gdy Twój ząb jest uszkodzony na tyle, że zwykłe uzupełnienie nie wystarczy, możemy zaproponować Ci następujące rozwiązania: korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe lub korony porcelanowe.

Często słyszymy pytania takie jak: Na ile lat wystarczy korona? Spieszymy z odpowiedzią, że korony są rozwiązaniem nawet na kilkanaście lat.

Jeśli w Twojej jamie ustnej brakuje od 1 do kilku zębów, znajdujących się obok siebie, dobrym rozwiązaniem będzie most. Choć wymaga on oszlifowania zębów wokół luki, gwarantuje doskonały efekt kosmetyczny, ponieważ na przęsłach osadzane są korony. Proponujemy pacjentom mosty pełnoceramiczne oraz mosty cyrkonowe. Jeśli zastanawiasz się, co wybrać: mosty pełnoceramiczne czy może mosty cyrkonowe   konsultacja protetyczna w naszym gabinecie pomoże Ci z decyzją.

Protezy ruchome

W niektórych przypadkach niemożliwe jest zastosowanie protez stałych. Protetyka pozwala nam także na zastosowanie najlepiej dopasowanych rozwiązań, jakimi są protezy ruchome.

Protezy elastyczne

Wykonane z acetalu są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dzięki elastycznym klamrom proteza acetalowa jest również stabilna. Protezy te wyróżnia bogaty wybór kolorów, dlatego można je dokładnie dopasować do zębów i dziąseł pacjenta. Brak metalowych elementów czyni je odpowiednimi dla alergików.

Protezy szkieletowe

Za sprawą lekkiej konstrukcji są wygodne i dyskretne. Proteza szkieletowa górna w porównaniu do protezy akrylowej zajmuje mało miejsca na podniebieniu, z kolei proteza szkieletowa dolna jest naprawdę stabilna. Wykonujemy również protezy szkieletowe acetalowe, jeśli pacjent jest uczulony na metal.

Proteza na zatrzaskach

To dyskretna opcja, która zamiast klamer ma różnego rodzaju zasuwy, korony teleskopowe czy magnesy. Przykładowo proteza szkieletowa górna na zatrzaskach jest niewidoczna, ale i bardzo stabilna.

Protezy zębowe całkowite

Wykonane są z akrylu. Stosuje się je przy mnogich ubytkach oraz w całkowitym bezzębiu. Proponowane przez nas nowoczesne protezy zębowe całkowite to ekonomiczna wersja uzupełnienia braków w uzębieniu.

Naszym pacjentom oferujemy nowatorskie rozwiązania z zakresu dziedziny, jaką jest protetyka – protezy akronowe, stanowiące nowoczesną alternatywę dla protez acetalowych. Ten specjalny rodzaj protez odznacza się niebywałą estetyką wykonania (dzięki wykorzystaniu przezroczystych klamer z tworzywa) i dyskrecją. Protezy akronowe mają delikatnie różowe zabarwienie, a jednocześnie są przezroczyste, co czyni je niewidocznymi. Wyróżniają się także wygodą użytkowania, wytrzymałością mechaniczną oraz biozgodnością, co oznacza, że nie wywołują u pacjenta reakcji uczuleniowych. Dodatkowo są one mniej chłonne od innych elastycznych protez, co znacznie obniża ryzyko rozwoju bakterii i grzybów.

Wybierając nasze gabinety, masz pewność, że protetyka stoi u nas na najwyższym poziomie, a samo badanie będzie przeprowadzone na najwyższym poziomie. Wiedza i umiejętności wraz ze specjalistycznymi narzędziami, pozwalają nam nieść pomoc nawet w trudnych przypadkach.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.