Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Odbudowanie zęba

Odbudowanie zęba

Odbudowanie zęba

Ratujemy poważnie uszkodzone zęby

Możemy odbudować ząb nawet wtedy, gdy jego korona została w znaczny sposób uszkodzona i niemożliwe jest wykonanie wypełnień. Odbudowę, w zależności od stopnia zniszczeń, przeprowadzamy na korzeniu, włóknie szklanym bądź wykorzystując materiały kompozytowe. Do głównych przyczyn zniszczenia zęba zaliczamy zaawansowaną próchnicę, urazy mechaniczne a także powikłania po leczeniu kanałowym.

Bonding

Odbudowa zęba przy użyciu materiałów kompozytowych, tak zwany bonding,  to metoda, znajdująca szerokie zastosowanie. Na jej korzyść przemawia fakt, że jest tania i szybka do przeprowadzenia. Wykorzystuje się w niej kompozyt z żywicy, który zapewnia doskonałe przyleganie, estetykę wykonania i bezpieczeństwo.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Ten aplikowany do kanału zębowego materiał należy do najbardziej wytrzymałych materiałów używanych w protetyce, ortodoncji oraz periodontologii. Odbudowa zęba przy jego wykorzystaniu jest mało inwazyjna i niebywale trwała.

Odbudowa zęba na korzeniu

Zabieg ten przeprowadzamy w przypadku zniszczenia korony zęba. Jedną z najczęściej stosowanych metod odbudowy zęba na korzeniu jest założenie licówek dentystycznych lub koron porcelanowych.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty