Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Licówki

Licówki

Licówki

Pozwól sobie na uśmiech marzeń

Licówki porcelanowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań z zakresu stomatologii estetycznej. Pacjenci pokochali je ze względu na niezawodność oraz możliwości poprawy wyglądu uzębienia. Dzięki nim możemy zmienić kolor i skorygować kształt, długość oraz szerokość zęba, a nawet zrekonstruować jego brakujące fragmenty. Mimo że korzyści z założenia licówek porcelanowych są ogromne, zabieg wymaga jedynie niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba.

Licówki to cienkie płatki grubości ok. 0,5 mm. Zakładane są na zębach przednich, widocznych podczas uśmiechania się oraz mówienia. Odznaczają się one znaczną wytrzymałością mechaniczną, elastycznością oraz odpornością na przebarwienia. Dzięki unikalnym właściwościom stosowanych materiałów, licówki na długo zachowują zachwycający połysk i kolor oraz naturalny wygląd.

Licówki kompozytowe

Jest to opcja najtańsza, jednak najmniej estetyczna. Są też często traktowane jako rozwiązanie tymczasowe, wraz z licówkami akrylowymi.

Licówki porcelanowe

Cechują się bardzo wysoką wytrzymałością, przez co dają niezwykle naturalny wygląd zębów, niedający się odróżnić od tych naturalnych

Licówki pełnoceramiczne

Dają najlepsze możliwe efekty, jednak wymagają też większej sumy pieniędzy potrzebnej na ich zamocowanie.

Wszystkie z nich odznaczają się świetnie prezentującym się wyglądem wraz z wytrzymałością na zniszczenia pokroju ukruszeń czy pęknięć. Te cechy dają naszym pacjentom szansę na swobodne korzystanie z zębów, na które zostały nałożone licówki — niezależnie od tego, czy mowa tutaj o jedzeniu pokarmów, czy codziennym użytkowaniu.

Kompletnie oddzielną kategorią, jaką reprezentują licówki, są licówki bez szlifowania. Jak sama nazwa mówi, nie wymagają one żadnej ingerencji w naturalne szkliwo pacjenta. Są one wyraźnie cieńsze od Przez to, że są one bezpośrednio aplikowane na powierzchnię zęba, pacjent momentalnie może zauważyć jakim zmianom zostało poddane jego uzębienie. Należy jednak pamiętać o tym, że to rozwiązanie nie jest przeznaczone dla absolutnie każdej osoby pragnącej zmienić wygląd swojego uzębienia. Licówki, a zwłaszcza te bez szlifowania nie zredukują poważnych wad zgryzu lub innych nieprawidłowości w łuku zębowym.

Licówki – dla kogo?

Licówki są doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów niezadowolonych z koloru i kształtu swoich zębów. Bywa, że żółta barwa zębów jest uwarunkowana genetycznie – w takim wypadku założenie licówek może okazać się dużo skuteczniejszym rozwiązaniem niż wybielanie. Jeśli chodzi o kształt zębów, licówki skorygują niedoskonałości, takie jak niewielkie uszkodzenia mechaniczne czy nieestetyczne bruzdy. Zakładamy je wyłącznie na zębach zdrowych, wolnych od ubytków lub innych schorzeń. Tylko tak można uzyskać pewność, że stomatolog uzyska maksymalnie estetyczne efekty, a pacjent będzie zadowolony z pracy lekarza.

 

 

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.