Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Implanty

Implanty

Implanty

Niezawodność i estetyka

Niezawodność i estetyka

Implanty zębowe to rozwiązanie, które pozwala uzupełnić braki w uzębieniu pacjenta zarówno pojedyncze, jak i mnogie. Implant dentystyczny powinien być wytrzymały i estetyczny, niemożliwy do odróżnienia od naturalnego zęba, dzięki osadzonej na nim koronie, która imituje jego naturalną strukturę, kształt i kolor. To jedna z najważniejszych i najskuteczniejszych opcji na odzyskanie pełnej funkcjonalności i wyglądu uzębienia. Implant jest także niezwykle trwały, dzięki czemu pozwala na cieszenie się uzyskanymi efektami przez wiele lat.

Wszczepienie implantów stomatologicznych

Poprzedza wywiad z pacjentem oraz niezbędne badania jamy ustnej, a także wykonanie zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej. Dzięki temu wywiadowi możliwe jest dokładne poznanie stanu jamy  ustnej, wraz ze wszelkimi potencjalnymi dolegliwościami i zmianami na tle patologicznym. Jego przestrzeganie leży wśród naszych najważniejszych wartości i to nie bez powodu. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić pacjentowi całkowite bezpieczeństwo przez cały zaplanowany okres leczenia. A to dla nas priorytet!

Czym jest implant zęba?

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń zęba, wytworzony w całości z tytanu. Jego zastosowanie jest niezwykle zasadne, gdyż cechuje się on całkowitą biozgodnością. Można to wytłumaczyć jako zminimalizowanie ryzyka wystąpienia uczulenia na implant. Na jego podstawie umieszcza się most lub koronę protetyczną stanowiące kapitalne rozwiązanie w zakresie uzupełnienia ubytków. Zabieg wszczepienia implantu zęba przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym komputerowym, dzięki czemu pozostaje dla leczonego bezbolesny i komfortowy. Odczucia, jakie poczuje pacjent to zwykle tylko dotyk narzędzi stomatologicznych. Proces gojenia po wszczepieniu implantu trwa do 6 tygodni. Nasz dobry implantolog przekazuje pacjentowi kompletne wytyczne pozabiegowe oraz zapisuje leki, które przyspieszają gojenie tkanek. Po czasie koniecznym do ustabilizowania się implantu (tak zwanej osteointegracji), lekarz przecina błonę śluzową znajdującą się nad wszczepem i umieszcza bezpośrednio w implancie śrubę gojącą, która ma za zadanie przyspieszyć proces regeneracji błony śluzowej i nadanie dziąsłu kształtu odpowiedniego pod koronę protetyczną. Po około 2 tygodniach można wykonać na implancie uzupełnienie protetyczne. Po zakończeniu tego zabiegu, pacjent może cieszyć się pięknym i nienagannym uśmiechem, uzupełnionym o implant stomatologiczny.

Implanty zębów nie tylko wpływają na estetykę uśmiechu, ale także zapobiegają uszkodzeniom pozostałych zębów. W trakcie zabiegu implantolog leczący w gabinecie stomatologicznym w Stargardzie dr Justyny Pol łączy zdobytą wiedzę i umiejętności z troską o dobro pacjenta, zapewniając najlepsze możliwe leczenie, jakie oferuje nowoczesna implantologia.  Dzięki temu mamy pewność, że wraz z postępowaniem według wcześniej przygotowanego planu leczenia oraz doświadczeniem, jakie posiadamy w tej materii, mamy pewność, że zostanie ono zakończone pozytywnie. Ta pewność udzieli się również pacjentowi, który poczuje się niezwykle pewnie, siadając w fotelu stomatologicznym.

Ile kosztują implanty?

Jeśli chodzi o implanty – cena może wydawać się bardzo wysoka, należy jednak pamiętać, że stanowią one niezawodne rozwiązanie w przypadku braków zębowych i często są inwestycją na całe życie. Łączny koszt będzie zależeć nie tylko od samego implantu, ale też z materiału, z jakiego wykonane zostało uzupełnienie protetyczne w postaci korony czy mostu protetycznego. Do tego należy także doliczyć koszty łącznika, korony czy także wcześniej przebytych badań i konsultacji w gabinecie stomatologicznym. Należy także pamiętać o tym, że czasami obowiązkowe jest wykorzystanie zdjęcia rentgenowskiego pantomograficznego, pozwalającego na uzyskanie panoramicznego widoku łuków zębowych pacjenta. Cena implantów będzie się także różnić w momencie, gdy wzrośnie ilość koniecznych do wszczepienia implantów. Taka inwestycja zwróci się wręcz z nawiązką, więc warto się na nie zdecydować!

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.