Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Higiena i Profilaktyka

Higiena i Profilaktyka

Higiena i Profilaktyka

Higiena i profilaktyka

Profilaktyka jest drogą do utrzymania zębów i dziąseł w zdrowiu. To także podstawa w dbałości o estetykę uśmiechu. Profesjonalne zabiegi higienizacyjne przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym, takie jak skaling i piaskowanie oraz fluoryzacja zębów, wsparte domową troską o higienę jamy ustnej, pozwalają uporać się ze szkodliwą płytką nazębną, kamieniem, osadami i nadwrażliwością zębów oraz zapobiec próchnicy i paradontozie.

Leczenie ubytków zębów

Próchnica to zakaźna choroba, której nie można lekceważyć leczenie ubytków w zębach powinno być rozpoczęte jak najszybciej po dostrzeżeniu problemu. We wczesnym stadium próchnicy, w przypadku zaobserwowania przez stomatologa plamek na uzębieniu, wystarczy staranne czyszczenie zębów i fluoryzacja. Jeżeli w zębie pojawiła się jednak dziura nieuniknione jest plombowanie, czyli szczelne wypełnienie ubytku np. światłoutwardzalnymi materiałami kompozytowymi. Leczenie ubytków w zębach cena zabiegu znajduje się w naszym cenniku.

Fluoryzacja zębów

W trakcie zabiegu stomatolog pokrywa zęby pacjenta warstwą preparatu bogatego w fluor, pierwiastek posiadający właściwości  wzmacniające szkliwo oraz przeciwpróchnicze. Zabieg ten polecany jest także w leczeniu nadwrażliwości zębów,  występującej np. po skalingu. Fluoryzacja zębów cena tego korzystnego dla naszych zębów zabiegu znajduje się w cenniku.

Stomatolog Stargard – Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem!

Skaling i piaskowanie zębów

Skaling zębów, czyli usuwanie kamienia nazębnego to profilaktyczny i leczniczy zabieg usuwający złogi nazębne, przeprowadzany przy użyciu skalera ultradźwiękowego. Usuwa on zalegający na zębach kamień i minimalizuje ryzyko występowania niebezpiecznych chorób zębów i przyzębia. Powstający pod i nad zębami kamień nazębny jest siedliskiem groźnych bakterii prowadzących do paradontozy i próchnicy.

Usuwanie kamienia nazębnego czy boli?

Często zastanawiają się pacjenci. Skaling jest bezbolesny, lecz w przypadku najbardziej wrażliwych pacjentów możemy zastosować znieczulenie miejscowe.

Piaskowanie zębów

Tozabieg polegający na usunięciu osadów nazębnych oraz niektórego typu przebarwień przy użyciu piaskarki i piasku dentystycznego. Skaling i piaskowanie połączenie tych zabiegów zapewnia niezwykłe efekty estetyczne i lecznicze. Pozwala nam ono nie tylko “odświeżyć” uśmiech, ale też zredukować ryzyko ze strony niebezpiecznych dla całego organizmu chorób.

Usuwanie kamienia nazębnego efekty

Zęby poddane skalingowi są gładsze i dokładnie oczyszczone. W ten sposób możemy nie tylko zachwycać uśmiechem, ale też zapobiec próchnicy i chorobom przyzębia.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.