Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Endodoncja – Leczenie kanałowe

Endodoncja – Leczenie kanałowe

Endodoncja – Leczenie kanałowe

Dla długiego zdrowia zębów

Dla długiego zdrowia zębów

Kiedy ząb jest mocno zniszczony, z pomocą przychodzi leczenie kanałowe (endodontyczne). Chociaż jest to wymagający i często pracochłonny proces, z pewnością warto się na niego zdecydować. Leczenie kanałowe zęba może ocalić ząb i sprawić, że pozostanie on w jamie ustnej jeszcze przez wiele lat, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ekstrakcji. Samo leczenie kanałowe wymaga dokładnego usunięcia zmienionej chorobowo miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych. Te następnie są poszerzane, dezynfekowane i wypełnianie płynną gutaperką, która dokładnie je uszczelnia. Ponadto, jeśli zastanawiasz się, czy leczenie kanałowe boli, możesz spokojnie porzucić te obawy. Celem zapewnienia maksymalnego komfortu, stosujemy nowoczesne znieczulenia, które czynią je bezbolesnym i komfortowym. Dzięki temu jedynym co faktycznie poczuje pacjent, jest dotyk narzędzi stomatologicznych wraz z drobnym uciskiem wynikającym ze specyfiki zabiegu. Leczenie kanałowe, które jest bolesne to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach stawia się na wygodę pacjenta!

Aby zrealizować usługi najwyższej klasy, wprowadziliśmy do naszej oferty leczenie kanałowe pod mikroskopem. To właśnie dlatego możemy szczycić się osiąganiem maksymalnej precyzji działania. Endodoncja wykonywana z wykorzystaniem mikroskopu to także wygodne rozwiązanie dla samego pacjenta, jak i stomatologa realizującego zabieg. Dzięki umieszczeniu tego narzędzia nad głową osoby znajdującej się w fotelu stomatologicznym możliwe jest dojrzenie nawet najbardziej niestandardowo położonych kanałów zębowych. Inną możliwością, jaką otwiera mikroskop, jest niezwykle precyzyjne wypełnienie oczyszczonych kanałów płynną gutaperką i dalsze zminimalizowanie ryzyka wystąpienia perforacji.

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem:

  • Łatwiejsze odnalezienie i  dalsze usunięcie złamanych narzędzi stomatologicznych
  • Prostsze znalezienie i zamykanie perforacji powstałych na opracowywanym zębie
  • Precyzyjna lokalizacja wąskich i zakrzywionych kanałów, niezależnie od budowy zęba
  • Możliwość łatwiejszego wykonania powtórnego leczenia kanałowego (reendontycznego)

Gdy wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena jest wyższa niż w przypadku standardowego leczenia, lecz efekty z pewnością są tego warte. Stomatolog może także uzyskać znacznie lepsze efekty niż w przypadku tradycyjnych metod leczenia. Jest to niezwykle ważne, gdyż dzięki temu pacjent może cieszyć się zdrowym zębem przez bardzo długi czas!

Stomatolog StargardZapraszamy do kontaktu!

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Zdarza się, że uda się wyleczyć ząb podczas jednej wizyty, jednak zazwyczaj konieczne jest odbycie kilku spotkań ze stomatologiem. Wszystko zależne jest od stopnia rozwoju próchnicy oraz zasięgu objętej przez nią tkanki. Czasami możliwe jest także wystąpienie konieczności wykonania ponownego leczenia kanałowego (reendodontycznego), które w domyśle przedłużą okres trwania leczenia.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, cena uzależniona jest od stanu zęba, rodzaju odbudowy oraz tego, czy leczenie jest wykonywane pod mikroskopem. By dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem u kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży znajdują się w grupie potencjalnych pacjentów, którzy powinni być otoczeni specjalną troską i uwagę. Informujemy więc, że jeśli spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się, czy leczenie kanałowe pod mikroskopem w ciąży jest możliwe, najlepiej skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Dzięki temu uda nam się zredukować prawdopodobieństwo zagrożenia do absolutnego minimum.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.