Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Diagnostyka pełna

Diagnostyka pełna

Diagnostyka pełna

Precyzyjna diagnoza dla skutecznego leczenia

Podstawą profesjonalnego leczenia jest precyzyjna diagnoza. Przed podjęciem leczenia zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem, dzięki któremu poznajemy stan jego zdrowia i przyczyny, jakie skierowały go naszego gabinetu. Następnym etapem jest badanie jamy ustnej pacjenta. Co jednak z “ukrytymi”  zmianami, których nie jest w stanie dostrzec nawet najlepszy lekarz? Dzięki technologii radiologicznej i precyzyjnym kamerom wewnątrzustnym jesteśmy w stanie wykonać pełną diagnostykę stomatologiczną i określić źródło dolegliwości pacjenta.

Zdjęcia zgryzowe RTG

Zdjęcia zgryzowe wykonujemy, aby określić pozycję zębów niewidocznych w jamie ustnej. Pozwalają one także ocenić wady zgryzu pacjenta, a także, w pewnych przypadkach, wykryć ciało obce. Badanie to jest również przydatne w przypadku złamań, ponieważ umożliwia obserwację przemieszczenia odłamów kości.


Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe


Zdjęcia tego typu wykonujemy w przypadku zmian próchnicowych w uzębieniu pacjenta oraz obecności stanów zapalnych przyzębia. Aby uzyskać obraz, należy umieścić kliszę RTG w jamie ustnej. Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe zapewniają precyzyjną diagnozę koron zębów.

Kamera wewnątrzustna

Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej umożliwia stomatologowi  dokładną ocenę stanu zębów i dziąseł pacjenta. W trakcie badania wprowadzamy do jamy ustnej pacjenta rurkę, na końcu której znajduje się niewielka kamera. Powiększony obraz z niej w czasie rzeczywistym wyświetla się na monitorze stomatologa.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.