Diagnostyka pełna - Justyna Pol Stargard

Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Diagnostyka pełna

Diagnostyka pełna

Diagnostyka pełna

Precyzyjna diagnoza dla skutecznego leczenia

Podstawą profesjonalnego leczenia jest precyzyjna diagnoza. Przed podjęciem leczenia zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem, dzięki któremu poznajemy stan jego zdrowia i przyczyny, jakie skierowały go naszego gabinetu. Następnym etapem jest badanie jamy ustnej pacjenta. Co jednak z “ukrytymi”  zmianami, których nie jest w stanie dostrzec nawet najlepszy lekarz? Dzięki technologii radiologicznej i precyzyjnym kamerom wewnątrzustnym jesteśmy w stanie wykonać pełną diagnostykę stomatologiczną i określić źródło dolegliwości pacjenta.

Zdjęcia zgryzowe RTG

Zdjęcia zgryzowe wykonujemy, aby określić pozycję zębów niewidocznych w jamie ustnej. Pozwalają one także ocenić wady zgryzu pacjenta, a także, w pewnych przypadkach, wykryć ciało obce. Badanie to jest również przydatne w przypadku złamań, ponieważ umożliwia obserwację przemieszczenia odłamów kości.


Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe


Zdjęcia tego typu wykonujemy w przypadku zmian próchnicowych w uzębieniu pacjenta oraz obecności stanów zapalnych przyzębia. Aby uzyskać obraz, należy umieścić kliszę RTG w jamie ustnej. Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe zapewniają precyzyjną diagnozę koron zębów.

Kamera wewnątrzustna

Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej umożliwia stomatologowi  dokładną ocenę stanu zębów i dziąseł pacjenta. W trakcie badania wprowadzamy do jamy ustnej pacjenta rurkę, na końcu której znajduje się niewielka kamera. Powiększony obraz z niej w czasie rzeczywistym wyświetla się na monitorze stomatologa.

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    ZADZWOŃ