Justyna Pol Gabinety Stomatologiczne

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Pomagamy w najtrudniejszych przypadkach

Pomagamy w najtrudniejszych przypadkach

Nasz chirurg stomatolog posiada bogate doświadczenie i umiejętności, co gwarantuje prawidłowy przebieg leczenia. Zabiegi wykonywane są z najwyższą precyzją i delikatnością, zawsze z zastosowaniem skutecznego znieczulenia. Udowadniamy, że usunięcie ósemki nie musi być powodem do strachu!

Do chirurga stomatologa należy skierować się, gdy konieczna jest ekstrakcja bądź zabiegi przygotowawcze do wszczepienia implantu.

Chirurg stomatolog wykonuje następujące zabiegi

Ekstrakcja zęba, powszechnie znana jako wyrwanie zęba, wymaga usunięcia go z zębodołu przy pomocy odpowiednich narzędzi. Robimy to szybko, lecz delikatnie dla pełnego komfortu pacjenta.

Wyrwanie ósemki,jeśli jest ona prawidłowo wyrżnięta, przebiega jak zwykła ekstrakcja. Zdarza się jednak, że jest ona zatrzymana i ukryta pod dziąsłem w takim wypadku wykonujemy chirurgiczne usunięcie ósemki. Oczywiście także inne zęby mogą być zatrzymane.

Resekcja zęba, czyli resekcja wierzchołka korzenia zęba konieczna jest, gdy zmiany w zębie wynoszą powyżej 10 mm. Chirurg stomatolog może wykonać ją też, jeśli leczenie kanałowe nie jest możliwe lub kość dotknięta jest zmianami chorobowymi. W takim wypadku usuwa się wierzchołek korzenia z chorym fragmentem.

Z kolei hemisekcja zęba wykonywana jest w zębach wielokorzeniowych, których część nie nadaje się już do leczenia. Hemisekcja wskazana jest w przypadku złamań korzenia lub zęba, nieprawidłowego leczenia kanałowego czy zmian przy korzeniach zębów. Polega na usunięciu zmienionej chorobowo części zęba.

Bez bólu i strachu?

Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu. Nie musisz zatem obawiać się bólu!

OPINIE

kontakt
Umów się na wizytę
Znajdziemy dogodny termin wizyty

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.